הרב שבתי סבתו ביקר בקרית שמונה

הרב שבתי סבתו ביקר בקרית שמונה

זכינו לארח בשבת זו את אחד מענקי הרוח של דורנו, הרה”ג שבתי סבתו שליט”א. הרב, שם לו למטרה שכל תלמידיו ידעו את הש”ס כמותו. וכך למעשה קורה עם אלפי תלמידיו. בשנים האחרונות, גם החל בכתיבת ספריו, וכפי שראינו את סדרת הספרים האהובה: “ותישאני רוח” (שישה כרכים) – מהלכים עמוקים על פרשיות השבוע. כעת מביא לדפוס את פירושו למסכת אבות, ואת פירושו לספר תהילים (פירוש על כל מזמור) – הכל מקורי פרי עיטו. הרב גם גדול בתחום לימוד הסוד, וכעת עובד על פירושו הפנימי לספר ‘תיקוני הזוהר’.

הרב החל את ביקורו לפני שבת, בניחום אצל משפחת אוחנה הי”ו, וביום שבת, המשיך בחיזוק אנשי שכונת הוורדים, בשיעוריו המרתקים והעמוקים, והכל בחן ובפשטות. בצהריי השבת, הרב מסר שיעור מרכזי לכל תושבי העיר בבי”כ ‘שער שמיים’, שגם הוא היה עמוס מפה לפה.

הרב, יחיד מסוגו ובגאונותו, יש לו נפש של אומן ממש. כך למשל, הרב כתב (וכותב) כבר עשרות שירים, והכל בשפה עשירה המתאימה לדורות הראשונים. כמובן, על כל שיר יש שיעור להסביר עומק הדברים. בסעודה שלישית זכינו ללמוד ולשיר כמה משיריו.

השבת הייתה מדהימה ונפלאה, הרושם שהרב השאיר, מורגש בכל מקום, והרב חיזק רבים בשבת זו. קשה היה שלא להתפעל מעוצמת האישיות הקורנת והמיוחדת. מחכים לפעם הבאה.

 

מידע על הכותב

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *